Rajzpályázat díjátadás
2018-05-27 17:29 | ORFK-OBB
A „Biztonságos közlekedés gyermekszemmel" országos rajzpályázat 2018. évi ünnepélyes díjátadójának a Fővárosi Állat és Növénykert adott otthont.

Az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság – amint azt 1992. évi megalakulását követően minden évben tette – 2018-ban is meghirdette felmenő rendszerű gyermekrajz-pályázatát, mely címe: „Biztonságos közlekedés gyermekszemmel”.

A kiírásnak megfelelően a rajzpályázaton három kategóriában lehetett indulni: óvodások (3-6 éves), alsó tagozatos (7-10 éves) és felső tagozatos (11-15 éves) általános iskolai tanulók kategóriájában. A rajzoknak idén kiemelten a biztonságos, szabályos kerékpáros közlekedést kellett bemutatniuk.

A gyermekek A/4, vagy A/3 méretű rajzokkal pályázhattak, az alkalmazott technikák köre változatos lehetett (grafit, színes ceruza, zsírkréta, lino, tus, tempera, olaj, diópác, szénrajz stb.) Az első fordulóba a pályamunkákat a Megyei/Fővárosi Balesetmegelőzési Bizottságokhoz kellett beküldeni, ahol a területi szintű értékelés megtörtént.

A megyék és a főváros által zsűrizett és kiválasztott legjobb alkotások jutottak tovább. Kategóriánként 6-6 pályamű érkezett a második fordulóra az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsághoz. Az ORFK-OBB részére megküldött alkotásokat szakmai zsűri bírálta el, eldöntve a 2018. évi gyermek rajzpályázat nyerteseit, díjazottjait.

A „Biztonságos közlekedés gyermekszemmel” országos közlekedésbiztonsági rajzpályázat ünnepélyes eredményhirdetésére 2018. május 28-án 11.00 órai kezdettel a Fővárosi Állat- és Növénykertben került sor. A rendezvény házigazdája az ORFK-OBB részéről Berzai Zsolt r. alezredes, az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály Balesetmegelőzési Osztály mb. vezetője, az ORFK-OBB főtitkára volt

Az ünnepélyes díjátadásra a szervezők a gyermekek közvetlen hozzátartozóit is meghívták. A díjátadást követően valamennyi résztvevőnek lehetősége volt a Fővárosi Állat- és Növénykert megtekintésére.

A 2018. évi rajzpályázat nyertesei, díjazottjai az alábbi gyermekek lettek:

 

Óvodás kategóriában:

I.  Hibó Hédi Katalin, Ceglédi úti óvoda, Kecskemét (Bács-Kiskun megye)   

II. Lengyel Réka Veronika, Őzike Óvoda, Bátonyterenye (Nógrád megye)

III. Kökönyei- Tóth Barnabás, Bátaszéki Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha, Bátaszék (Tolna megye)

IV. Izsai Lívia, Alsójózsai Kerekerdő Óvoda, Debrecen (Hajdú-Bihar megye)

V. Theierkauf Gyula, Heréd HVÓBKI Csodavár Tagóvoda, Heves (Heves megye)

VI. Holhós Gábor, Novák Dávid, Elekes Ádám Bence, Torkos Brendon János, Fábián Alíz, Szabó Zalán Kende, Jánossomorjai Aranykapu Óvoda Újrónafői Tagóvodája, Újrónafő (Győr-Moson- Sopron megye)

                                  

Általános iskola alsó tagozatos kategória:

I. Molnár Dávid Máté a Bucsai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója (Békés megye)

II. Hartmann Zsófia Hanna a Barcsi Arany János Általános Iskola 3. osztályos tanulója (Somogy megye)

III. Barta Flóra Fanni a Kecskeméti Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola tanulója (Bács-Kiskun megye)

IV. Bokros Kincső a Balatonalmádi Vörösberényi Általános Iskola 3. osztályos tanulója (Veszprém megye)

V. Nagy László a Pápai Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 3. osztályos tanulója (Veszprém megye)

VI. Arató Zoé a Gyulai Implom József Általános Iskola 3. osztályos tanulója (Békés megye)

 

Általános iskola felső tagozatos kategória:

I.  Mursits Bernadett a Dabas-sári Szent János Katolikus Általános Iskola 7. osztályos tanulója (Pest megye)

II. Pepó Panna a Békéscsabai Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium 8. osztályos tanulója (Békés megye)

III. Gyüge Izabella a Bucsai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 5. osztályos tanulója (Békés megye)

IV. Salétli Hédi az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola tanulója (Heves megye)

V.  Molnár Viktória a Tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskola 6. osztályos tanulója (Borsod-Abaúj- Zemplén megye)

VI. Dudás Zoltán, Szolnok (Jász-Nagykun- Szolnok megye)

 

A bíráló bizottság döntése alapján különdíjban részesült:

Mónus Petra Károly Óvoda, Mindszent (Csongrád megye)

Balog Botond és Kéri Vanessza a Szegedi Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 4. B. osztályos tanulói (Csongrád megye)

Vári Martina Andrea a Sarkadi Általános Iskola Kötegyáni Tagintézmény 7. osztályos tanulója (Békés megye)

 

Gratulálunk a nyerteseknek és köszönjük valamennyi pályázó gyermek, valamint segítőik, hozzátartozóik munkáját!

 

 A nyertes pályamunkák megtekinthetők a pptx bemutató letöltésével!